A fasírt sokféleképpen elkészíthető. Fogyaszthatjuk akár főételként, feltétként, főzelékek mellé, de hidegtálakhoz is kiválóan társítható.
Elkészítési idő: 40 perc
Hozzávalók 4 személyre:
- 50 dkg darált hús
- 2 db tojás
- 1 db zsemle
- 1 db vöröshagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- 2 teáskanál só
- 2 teáskanál pirospaprika
- 1 kávéskanál őrölt bors
- 1 teáskanál majoránna
- 5 evőkanál zsemlemorzsa
- olaj a sütéshez
Elkészítés:
- Először áztassuk be a zsemlét, egy kevés vízbe.
- Aprítsuk fel a vöröshagymát és a fokhagymát, egészen kicsire.
- Egy mélyebb serpenyőben hevítsünk egy evőkanál olajat, tegyük bele a vöröshagymát. Sózzuk meg, és pároljuk üvegesre a hagymát, ügyelve arra, hogy ne égessük meg.
- Tegyük egy tálba a darált húst, a tojásokat, a víztől kinyomkodott zsemlét, a párolt vöröshagymát, fokhagymát, sót, pirospaprikát, őrölt borsot, majoránnát és gyúrjuk egynemű masszává.
- Vizezzük be a kezünket és így formázzunk diónagyságúnál kicsit nagyobb golyókat a masszából. Kissé lapítsuk le őket, majd forgassuk meg zsemlemorzsában.
- Az előbb használt serpenyőben melegítsünk olajat (természetesen egy kicsit nem árt megtisztítani a serpenyőt a hagyma maradékoktól), és közepes lángon süssük aranybarnára a fasírtok mindkét oldalát. Fontos, hogy közepes lángon süssük, hogy a fasírtok közepe is kellőképpen átsüljön.

Jó étvágyat!
Hogyan fogyasszuk?
A fasírtot többféleképpen el lehet fogyasztani. Igen gyakran tálalják főzelékekkel (például zöldbabfőzelékkel vagy zöldborsófőzelékkel), de hidegtálak kiegészítő elemeként is fel lehet használni. Akár főételként is tálalhatjuk a fasírtot többféle körettel (párolt rizs, burgonyapüré, stb.). Bárhogy is fogyassza a fasirt mindenhogy finom!