A nyári zöldségleves, nem csak nyáron jó. Tele ízzel, zamattal. Forró napokon talán nem is kell más, mint egy ízletes leves.
Elkészítési idő: 50 perc
Hozzávalók 4 személyre:
- 20 dkg sárgarépa
- 20 dkg zöldbab
- 1 szál újhagyma
- 20 dkg zöldborsó
- 1 vöröshagyma
- 2 evőkanál vaj
- 1,2 liter zöldségleves (leveskockából)
- só
- bors
- 5 dkg sajt
- 12 dkg tetszés szerinti tészta
- 1 csokor petrezselyemzöld
Nyári zöldségleves elkészítése:
- A zöldségféléket alaposan megmossuk és a sárgarépát apró kockákra, a babot egyforma darabokra, az újhagymát karikára, a vöröshagymát finomra vágjuk.
- Felhevítjük a vajat és üvegesre dinszteljük rajta a hagymákat.
- Majd hozzáadjuk a fenti zöldségeket és együtt pirítjuk három percig.
- Felöntjük a zöldséglevessel és húsz percig közepes lángon főzzük.
- Közben sós vízben puhára főzzük a tésztát, majd a zöldséglevesbe tesszük.
- Sózzuk, borsozzuk és belekeverjük az apróra vágott petrezselyemzöldet.
- A levest tányérokra merjük és a tetejét megszórjuk reszelt sajttal.

Jó étvágyat!
Mi is a leves?
A leves a szilárd ételeknek híg alakban való elkészítése a célból, hogy könnyebben emészthetők legyenek. A hígításra szolgáló anyag a víz. Mely feloldja s magába veszi a tápanyag legértékesebb részeit. A levesnek amellett, hogy segíti az emésztést, étvágygerjesztő hatása is van. Ezért áll a legtöbb nép konyhájában az étkezések előtt, mintegy bevezetve azt. Nem ajánlatos azonban csupán levessel jóllakni (ideális mennyiség 2-2,5 dl, ha nem egytálételről van szó), mivel nem tartalmaz annyi vitamint, rostot, fehérjét és ásványi anyagot, mint a szilárd ételek.
Fontos a leves jó megválasztása a főétel jellegéhez mérten – így egy tartalmasabb fogást könnyedebb levessel, míg egy kevésbé laktató fogást tartalmasabb levessel vezethetünk be (a leves telítettségét rántással, tésztabetéttel vagy különböző zsiradékokkal – tejszín, tejföl, vaj, szalonna – fokozhatjuk). A levesek legáltalánosabban fehér- és barnalevesekre oszthatjuk fel. A fehérlevesek sűrítés nélkül készülnek (húsleves, erőleves, csontleves), a barnalevesek pedig sűrítéssel.
Forrás: https://hu.wikipedia.org/